-Hafta içi 09:00-21:00 arasında hizmet vermektedir. Resmi tatil günleri ve hafta sonları kapalıdır.

-Kütüphanemizde bulunan tüm yayınları kutuphane.sisli.edu.tr adresinden katalog tarmaa yaparak, kütüphanemizde bulunan tarama cihazından, cep kütüphanem uygulamasını indirerek bulabilirsiniz.

Kütüphanemiz Dewey Onlu Sınıflama sistemini kullanmaktadır. Katalog tarama bilgisinde yer numarası olarak yazan alan kitapların sırtında bulunan numaradır. Bu numaranın ilk üç hanesi genel konusunu noktadan sonra gelen kısım ayrıntısını vermekte, eğik çizgiden (/) sonraki üç harfli kısım yazarın soyadını vermektedir.

Ayrıntılı bilgi edinmek için http://tr.wikipedia.org/wiki/Dewey_ondal%C4%B1k_s%C4%B1n%C4%B1fland%C4%B1rma

Kütüphane ödünç hizmetinden öğrenci ve personel yararlanmaktadır, dış kullanıcılar ödünç hizmetinden yararlanamaz. Ödünç süreleri öğrenci, personel ve yayına göre değişmektedir. Kütüphanemizden referans yayınlar, güncel süreli yayınların sayıları hariç tüm yayınlar ödünç alınabilir.

Kütüphanemizden aldığınız her kaynak belirli süreler için size ödünç verilmktedir. Gecikme cezası ödememeniz için bu kaynakların sürelerini uzatmanız gerekir(a (üzerinde ayırtma olmaması durumunda). Uzatma işleminizi kutuphane.sisli.edu.tr adresinden kütüphane hesabınıza girerek ya da cep kütüphanem uygulamasını cep telefonunuza indirerek üzerimdekiler kısmından süreyi uzat butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Uzatma haklarınız her yayın için 2 kere olma üzere, iade tarihinize 3 gün kala aktif olmaktadır.

Kütüphane hesabıma nasıl erişebilirim ?

Kütüphane hesabınıza kutuphane.sisli.edu.tr adresindeki kütüphane hesabından ya da http://95.183.229.251/yordambt/yordam.php?-ac=uye adresinden ulaşabilirsiniz. Üye kodunuz öğrenci numaranızdır. Şifreniz için “şifremi unuttum” kısmına tıklayabilir (e-posta adresiniz güncel olmalı)  kutuphane@sisli.edu.tr adresine mail gönderebilir ya da kütüphaneden temin edebilirsiniz.

Kütüphane hesabınızdan üzerinizdekileri görebilir, uzatma, ayırtma, sipariş, ILL işlemlerini yapabilir. Kütüphaneciye soru sorabilir ve yayınlara yorum yapabilirsiniz. 

Bu işlemlerin yapılış videolarını kutuphane.sisli.edu.tr adresinde bulabilirsiniz.

Veri tabanları akademik bilgi kaynaklarıdır. Abone olduğumuz veri tabanlarına http://kutuphane.sisli.edu.tr/veritabanlari_abone.php adresinden ulaşabilirsiniz.

Kütüphanemiz için eser talepleri akademik yarı yıllardan ve yarı yıl bitirme sınavlarından 1 ay önce yılda 4 kez yapılmaktadır. Eser talep etmek için kütüphane hesabınızından eser istek kısmından, talep edeceğiniz eserin bilgilerini eksiksiz doldurarak talepte bulunabilirsiniz.